Astropay Yasaklandımı (Bittimi)

yasal uyarıÖn ödemeli kart sistemi kullanıcılarının en çok korktuğu şeydir. Kullandığı aşina olduğu sistemin kapatılması ve bitirilmesi. Ön ödemeli sistem kullananlar mutlaka ukash duymuştur. Uzun bir süre sektöre hakimiyet sağlayan ve genel anlamda en çok tercih edilen kartın kapatılması, akıllarda bazı soru işaretleri bırakıyor. Bir kaç ay sektör boşluğu düştü. 4 5 yıllık firma olan Astropay, ukashın gölgesinde kaldığı için açıkçası bilen tanıyan yoktu.

Ukash gitti yerini astropay’a bıraktı. Latin American kuruluşu olan astropay, sistemin bir hayli açığından faydalanarak, en çok satış rakamlarına ulaşan kart sistemi oldu. Peki insanlar bu sisteme alıştıktan sonra ukash gibi astropay da yasaklanacak mı ?. Ukash neden dükkatı kapattı bilinmez ama, astropay pek öyle bir şey yapacağa benzemiyor. Sonuç olarak tüm ön görüler astropay card’ın sürekliliği yönünde. Devam edecek ve sektörün tamamını ele geçirmeye çalışacak. Hızlı davranmaması halinde arkasından paykasa ve otopay sistemleri kovalamakta.

İnsanların alışkanlıkları kolay kaybolmuyor. Dileriz astropay ön ödemeli sistemi kepenk kapatıp, milyonlarca kullanıcısını boşlukta bırakmaz.

Leave A Comment